headerphoto

Materac KRONOS

Materac dwustronny z wkładem bonellowym obłożonym po obu stronach płytą z maty kokosowej
po stronie letniej znajduje się warstwa z końskiego włosia
Materac twardy

Wysokość materaca: 18cm

 

Materac rehabilitacyjny
Materac posiada odpowiednie certyfikaty, przez co uzyskał status rehabilitacyjny – materace takie posiadają 7% stawkę VAT – obniżenie to dotyczy materacy z wymiarami – szer. 0,7 - 2 m i dł. 1,7 - 2,2 m

Sprężyny bonnell
Poprzez wysoką jakość drutu użytego do produkcji sprężyn bonnellowcyh uzyskano bardzo dobrą trwałość oraz komfortowe użytkowanie materaca.. Sprężyny te posiadają bardzo charakterystyczny kształt – są węższe w środkowej części a niżeli na zewnątrz. Konstrukcja powoduje, iż materac cechuje się elastycznością powierzchniową poprzez połączenie każdej sprężyny ze sobą. Na 1 metr kwadratowy znajduje się 111 sprężyn. Wysokość wkładu to 11 cm

Materac dwustronny
Materac z dwoma stronami użytkowymi.

Strona zimowa
Powłoka z owczej wełny przeznaczona na sezon zimowy.

Mata kokosowa
Jest to surowiec naturalny, który pochodzi ze skorupy orzecha kokosowego. Mata charakteryzuje się wysoką twardością poprzez włókna kokosowe, które ułożone zostały w specjalny sposób. Kokos dobrze pochłania wilgoć oraz wydzielony pot podczas wypoczynku. Jest przeciwalergiczny oraz cechuje się przewiewnością i nie dużą wagą. Materac zawierający płytę z maty kokosowej odznacza się wysoką odpornością na odkształcenia.

Owcza wełna
Jest surowcem naturalnym. To materiał posiadający cechy polepszające cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca. Posiada właściwości chłonne oraz cieplne.

Bawełna
Jest materiałem przewiewnym i bardzo chłonnym. Zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza całego materaca przez polepsza jego użytkowanie.

Strona letnia
Powłoka z bawełny przeznaczona na sezon letni.

Końskie włosie
Cechuje się dużą elastycznością oraz właściwościami termicznymi. Końskie włosie jest trwałe i odporne na wilgoć. Posiada właściwości preciwalergincze.


Dwustronny materac bonellowy. Wkład sprężynowy typu bonell został tak dopracowany, aby zapewnić pełen komfort podczas wypoczynku. Sprężyny użyte do produkcji wkładu zostały wykonane z wysokiej jakości drutu.
Wkład bonellowy w materacu Kronos został obłożony po obu stronach warstwą z włókna kokosowego. Płyta kokosowa oprócz tego, iż zwiększa twardość powierzchni materaca to także dodatkowo posiada dobre właściwości termiczne oraz antyalergiczne – przez co zniweluje występowanie rożnych alergenów w miejscu Twojego wypoczynku.
Dodatkowo jednostronnie (strona letnia) zastosowano warstwę z końskiego włosia, co uelastyczni materac oraz zwiększy jego trwałość.
Pokrowiec materaca jest zrobiony z materiału żakardowego oraz pikowany wełną owczą oraz bawełną. Wełna owcza poprzez swoje cieplne właściwości zapewni w sezonie zimowym ciepło. Bawełna daje uczucie przewiewności oraz zapewnia optymalną cyrkulację powietrza latem. Tkanina z certyfikatem oeko-tex 100.
Poprzez nadane materacowi certyfikaty jest on klasyfikowany do produktów o właściwościach rehabilitacyjnych.
Na bokach materaca znajduje się komplet uchwytów oraz wentylator.

Wymiary:

  • Grubość warstwy maty kokosowej – 2cm
  • Wysokość wkładu bonellowego – 11cm
  • Grubość całego materaca – 18cm


Jeśli zdecydowali się Państwo na zakup tego modelu materaca to otrzymują Państwo możliwość (bez dodatkowej dopłaty) zamiast standardowego pokrowca zamówienia pokrowca typu Jersey (bez strony letniej i zimowej), z możliwością prania.

Istnieje także możliwość za dopłatą zamiast pokrowca standardowego zamówienia pokrowca medicott silverguard, saecell, ecosphere tencel, stressfree, aloe vera lub coolmax (bez strony letniej oraz zimowej) z możliwością prania.